Виготовлення меблів на замовлення: переваги і недоліки

Створення інтер’єру будинку або в офісі визначається наявністю коштів, фантазії і вільного часу. А левова частка цього дійства лягає на плечі меблевого оснащення. Безпосередню участь в процесі бере замовник і продавець, або замовник і продавець плюс дизайнер. Напевно вже зрозуміло, про що піде мова в даному матеріалі. Про те, як краще (і чому) здійснити меблеву покупку.

Плануючи обставити приміщення, кожен задається питанням – як це зробити? Вибрати по-старому серійну меблі, або скористатися перевагами індивідуального замовлення. Опинившись в епіцентрі такого відповідального вибору, людина повинна зважити всі переваги і недоліки. Безумовно, з точки зору споживача придбання меблів на замовлення значно перевершує тривіальну покупку в магазині. Причини цього наступні.

Переваги меблів на замовлення

Зазвичай необхідність в меблів на замовлення виникає при бажанні замовника не підлаштовуватися під її стандартність. Хочеться точно вказати геометрію і розміри, індивідуально визначити дизайн, вибрати всі матеріали і фурнітуру, а також задати потрібний функціонал. Переваги виготовлення меблів на замовлення повністю задовольняють ці побажання.

  •  індивідуальність розмірів

Створюючи готові меблі, виконавець враховує всі побажання замовника. Немає необхідності підлаштовувати приміщення під вироби. Меблеві одиниці створюються з нуля, всі розміри обумовлюються, тому питання підсумкової просторової несумісності просто неможливий. Дизайнер заміряє кожен куточок, враховує всі недоліки геометрії приміщення, і в будь-якому випадку замовна меблі буде відповідати будь-яким, навіть самим химерним інтер’єрних особливостей.

  • індивідуальність дизайну

Кожен хотів би сформувати інтер’єр своєї обителі так, щоб вона повністю відповідала смаку і характеру власника. Виготовлення на замовлення означає співпрацю з даного питання з професіоналом – дизайнером. Дизайнер зі знанням справи врахує всі стилістичні побажання клієнта, а також може дати ділову пораду з позиції фахівця. В результаті такі меблі буде не просто функціональної, але й по-справжньому індивідуальної.

  • вибір матеріалів та фурнітури

Ще одна незаперечна перевага індивідуального підходу. Багато переоцінюють естетичний момент, і недооцінюють при цьому важливість матеріалу і фурнітури конструкції. А адже це сама суть корпусних меблів. Не дарма кажуть – скільки служить фурнітура, стільки і гарнітур. Неякісна фурнітура взагалі здатна отруїти побут. Цей відомий недолік серійних виробів легко усунемо при виготовленні під замовлення. Споживач вибирає, що йому завгодно – петлі, ручки, підйомні механізми, кріпильний елемент. Це ж стосується і матеріалу.

  • вибір функціоналу

Перевага в тому, що меблі на замовлення означає можливість самому визначити внутрішню начинку кожного виробу. Висувні полки і скриньки, їх кількість, особливості конструкції – все це обговорюється і задається як одна з умов дизайнерського проекту.

  • відповідальність виконавця

На відміну від звичайної покупки, виготовлення меблів на замовлення набагато міцніше юридично. Тут обов’язково укладається договір і проект робіт, затверджується кошторис. Одним словом, при виникненні будь-яких невідповідностей є можливість запитати з виконавця. Що природно, гарантія та сервісне обслуговування дійсно працюють, а не є ефемерним бонусом, як це часто буває при звичайній купівлі. Ще одна перевага індивідуального співробітництва з меблів.

Недоліки меблів на замовлення

Вони є, як і всюди. Перш за все, недоліком можна назвати більш високу вартість. До того ж проект по замовний меблів зовсім не питання парочки днів. Створення з нуля вимагає деякого часу. До речі ціна на індивідуальне замовлення повністю залежить від замовника, так що недолік цього є досить умовним.